Aranżacja łazienki o małym metrażu

umywalka z szafką wiszącą

Urządzanie nowego domu i mieszkania czy remont starego, bywa nie lada wyzwaniem. Szczególnie kiedy mamy do czynienia z niewielkim metrażem. Trzeba wtedy zadbać o to, by wnętrza były funkcjonalne, odpowiednio wyposażone, ale równocześnie o to by nie były zastawione sprzętem i meblami. Często największym problemem jest właściwe urządzenie łazienki. Jeszcze trudniej, kiedy jest ona bardzo niewielkich rozmiarów.

Urządzanie małej łazienki

Mimo że mamy do czynienia z małym pomieszczeniem warto zadbać, aby jego aranżacja była praktyczna i nowoczesna. Szczególnie że łazienka często pełni również funkcje pralni, suszarni, salonu piękności i toalety. Odpowiednie zagospodarowanie takiej przestrzeni może się okazać dużym wyzwaniem.
Najważniejszy w łazience jest dobór odpowiednich urządzeń i armatury. Ze względu na niewielką przestrzeń dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie umywalki z szafką. Przestrzeń pod umywalką można wtedy wykorzystać jako miejsce na kosmetyki i środki czystości.
Innym problem jest wybór między prysznicem i wanną. W niewielkim pomieszczeniu lepszym rozwiązaniem wydaje się prysznic. Istnieją jednak na rynku rozwiązania łączące jedno z drugim.

umywalka z szafką czarną

Inne meble i sprzęty w łazience

Wybierając pralkę, należy zwrócić uwagę nie tylko na jej rozmiar i możliwość podłączenia. Ważne by był do niej swobodny dostęp, możliwość łatwego załadunku i wyjmowania prania. Warto rozważyć zakup pralki ładowanej z góry.
Trzeba wygospodarować również przestrzeń na przechowywanie brudnej bielizny. Kosz powinien być odpowiednich rozmiarów, ale także dopasowany do wystroju łazienki. Funkcję taką może spełniać szafka pod umywalką.
Jeżeli chodzi o suszenie prania w małej łazience, to warto zainteresować się gotowymi zestawami przeznaczonymi do tego celu. Systemy sznurków i rurek rozwijane są na czas suszenia, po czym znikają, przylegając do ściany albo sufitu.