Na jaki dozownik do mydła się zdecydować?

Na jaki dozownik do mydła się zdecydować

Dłonie są przenośnikiem wszelkich zanieczyszczeń pomiędzy dotykanymi przedmiotami, dlatego istotna jest ich prawidłowa higiena. Ponadto mycie rąk chroni przed szkodliwym wpływem chorobotwórczych bakterii czy wirusów oraz pomaga w utrzymaniu czystości. Pomocne w tym są liczne środki myjące, natomiast najbardziej higienicznym urządzeniem wydającym takie substancje jest bezapelacyjnie dozownik do mydła. Na rynku dostępnych jest wiele modeli w zależności od wykorzystania i sposobu użytkowania. Jaki w takim razie wybrać? 

Jakie zastosowanie ma dozownik do mydła?

Wbrew ich sugerującej nazwie, dozowniki nie służą wyłącznie do przechowywania mydła. Płynów, jakie mogą wydawać jest znacznie więcej, a wśród nich można wyróżnić:

  • środki antybakteryjne i dezynfekujące: szczególne istotne w dobie zakażeń wirusowych, ale i w miejscach pracy, wymagających zachowania wysokiej higieny, takich jak zakłady produkcyjne/gastronomiczne czy placówki medyczne,
  • pasty BHP: wykorzystywane do usuwania silnych zabrudzeń spowodowanych różnego rodzaju smarami. Dozowniki uzupełnione taką pastą wykorzystywane są głównie w warsztatach.
dozownik do mydła z pompką

 Rodzaje dozowników do mydła 

  • z pompką: najpopularniejszy spośród dozowników, umożliwia wydobycie płynu po uprzednim naciśnięciu dłonią pompki, 
  • dźwigniowe: uwolnienie środka czyszczącego zachodzi w wyniku przesunięciu łokciem dźwigni, dzięki czemu zachowany jest wysoki stopień higieny,
  • z czujnikiem: jego mechanizm polega na bezdotykowym pobraniu płynu, co następuje po wykryciu ruchu po zbliżeniu dłoni w odpowiedniej odległości. 

Dozownik do mydła z oferty https://www.bhp-gabi.pl/k104,higiena-i-czystosc-dozowniki-mydla-w-plynie.html to wyjątkowo praktyczny oraz higieniczny sposób pobierania środka czyszczącego, zarówno w domu, jak i zakładach pracy, gdzie przewija się mnóstwo osób, a zachowanie odpowiedniej czystości jest szczególnie istotne. Wybór tego właściwego, dostosowanego do potrzeb znacznie ułatwia funkcjonowanie i zachowanie higieny.