Rolety bezinwazyjne – czym są i kiedy warto się na nie zdecydować?


Przestrzeń okienna dla wielu z nas jest jedną z najtrudniejszych, szczególnie jeśli chodzi o możliwości aranżacyjne. Doskonale zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że wszelakie rolety, które zainstalujemy w naszych oknach, muszą być idealnie dopasowane do stylu i charakterystyki konkretnego wnętrza. Często podjęcie ostatecznej decyzji odnośnie ich zakupu jest dla nas prawdziwym wyzwaniem. Wobec tego, jednym z lepszych rozwiązań dla osób niezdecydowanych mogą okazać się rolety bezinwazyjne. Czym jednak one są i kiedy warto się na nie zdecydować?

Rolety bezinwazyjne – czym się one charakteryzują?

Rolety bezinwazyjne są tak naprawdę szczególnym rodzajem rolet. By jednak dokładniej zrozumieć ich wyróżniki, warto zastanowić się, w jaki sposób montowane są rolety tradycyjne? Okazuje się, że przytwierdza się je do okien za pomocą wykonanych otworów i zaczepów, na których zostaje osadzona sama rama rolet. Jak łatwo można się w tym momencie domyślić, w momencie kiedy zdecydujemy się na zmianę rolet lub po prostu będziemy chcieli zdecydować się na całkiem inną przesłonę okienną, wówczas będziemy musieli sugerować się już istniejącymi otworami, których zminimalizowanie jest wyjątkowo ciężkie. Rolety bezinwazyjne dają nam jednak pod tym względem pełną swobodę – sprawdź: https://lestore.pl/sklep/rolety-bezinwazyjne. Okazuje się, że do ich zamontowania nie jest nam potrzebne żadne wiertło i żadne zaczepy. Montuje się je bezpośrednio na skrzydle – czyli na ruchomej części okna na dwa sposoby. Po pierwsze są to specjalne rzepy, na których możemy przytwierdzić roletę, a po drugie są to specjalne haczyki, które również zakłada się na ruchomą część okna, a następnie montuje się na nich roletę. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że rolety bezinwazyjne – jak sama nazwa wskazuje – pozwalają nam na montaż bez wykonywania trwałych otworów lub innych prac, które mogą doprowadzić do nieodwracalnych zmian. Dodatkowo do rolet bezinwazyjnych można także domontować uchwyty na linki podtrzymujące materiał, również bez koniecznośći wykonywania nawierceń w futrynie okna. Są więc one sposobem na ozdobienie wnętrza, bez wykonywania zbędnych prac.

Kiedy warto się zdecydować na rolety bezinwazyjne?

Rolety bezinwazyjne tak naprawdę dają każdemu z nas nieograniczone możliwości. Możemy bowiem w dowolnym momencie je zdemontować i zastąpić zupełnie inną przesłoną okienną. Wobec tego śmiało można zauważyć, że sprawdzą się one świetnie w dosłownie każdym wypadku. Możemy się na nie zdecydować np. w momencie kiedy wynajmujemy mieszkanie i nie możemy wprowadzać w nim zbytnich zmian – wówczas montujemy rolety bezinwazyjne i przy wyprowadzce możemy je spokojnie ze sobą zabrać. Z drugiej zaś strony możemy zdecydować się na rolety bezinwazyjne w momencie, kiedy mamy świadomość co do tego, że nasza wizja aranżacyjna może zmieć się w krótkim czasie. Wówczas ponownie nie musimy martwić się o to, że po demontażu takich rolet pozostaną nieestetyczne ślady. Jak więc widać, rolety bezinwazyjne to cały szereg możliwości, z których może skorzystać dosłownie każdy z nas.