Czy meblościanki wciąż są modne?

nowoczesne mebloscianki do salonu

Wydawałoby się, że moment meblościanek dawno się skończył i obecnie uważane są za staromodne i przywodzące na pamięć jedynie czasy PRL-u. Nie jest to jednak prawda, ponieważ wygląd meblościanek od tego czasu znacznie się zmienił, unowocześniając ten klasyczny element salonu, przez co do dziś znajduje on swoich nabywców.

Jaki kolor meblościanki wybrać?

Meblościanki to popularne meble, które od wieków służą ludziom do przechowywania rzeczy oraz dekoracji wnętrz. Obecnie na rynku istnieje wiele rodzajów meblościanek, różniących się między sobą stylem, materiałem, kolorami oraz wzornictwem. Jeśli jednak mowa o aktualnych trendach meblościanek to najlepiej skupić się na wszelkich odcieniach szarości, bieli i beżu.

Szary

Szarość to kolor, który w ostatnich latach stał się bardzo popularny w aranżacji wnętrz. Jest on subtelny, elegancki i doskonale wpisuje się w nowoczesne trendy. Meblościanki w odcieniach szarości wyglądają bardzo stylowo i nowocześnie, a jednocześnie są bardzo uniwersalne. Pasują do wielu stylów, takich jak nowoczesny, skandynawski czy loftowy.

Biały

Biały kolor zawsze cieszył się dużą popularnością wśród mebli. Nic w tym dziwnego, ponieważ biel jest symbolem czystości, prostoty i elegancji. Meblościanki w białym kolorze zawsze będą modne, ponieważ są ponadczasowe. To kolor, który pasuje do każdego wnętrza i stylu. Dzięki jasnym kolorom meblościanka w białym kolorze dodaje przestrzeni i światła do pomieszczenia.

Beżowy

Beżowy natomiast, to kolor łagodny, kojarzący się z naturą i spokojem. Meblościanki w odcieniach beżu są modne, ponieważ wprowadzają do pomieszczenia spokojny i harmonijny nastrój. Meblościanki w tym kolorze będą świetnie wyglądać w pomieszczeniach utrzymanych w naturalnym stylu, a także w pomieszczeniach w stylu vintage.

Czym wyróżniają się nowoczesne meblościanki do salonu?

Nowoczesne meblościanki tak jak dawniej są bardzo praktyczne i funkcjonalne, pozwalając tym samym na optymalne zagospodarowanie przestrzeni. Czym wyróżniają się te meble, że są tak chętnie wybierane przez konsumentów?

Minimalizm

Jednym z największych trendów we współczesnej aranżacji wnętrz jest minimalizm. Nowoczesne meblościanki do salonu doskonale wpisują się w ten trend. Charakteryzują się przede wszystkim prostymi i geometrycznymi kształtami, które są bardzo minimalistyczne. Jednocześnie meble te są niezwykle funkcjonalne, a dzięki swojemu nowoczesnemu stylowi świetnie pasują do wielu rodzajów wnętrz.

Dawna funkcjonalność

Warto także zwrócić uwagę na to, że nowoczesne meblościanki są tak jak dawniej, bardzo praktyczne. Zazwyczaj składają się z różnych elementów, takich jak szafki, półki, witryny czy regały. Dzięki temu można przechowywać w nich wiele różnych przedmiotów, takich jak książki, dekoracje, sprzęt RTV czy zabawki dla dzieci. Sporą popularność jednak zyskały także meblościanki bez licznych regałów i szuflad. Wyróżniają się one jeszcze większym minimalizmem, dzięki zastosowaniu stylowych lameli, które służą za tło dla jednej komody na telewizor.