Palma domowa – wyjątkowa dekoracja w domowych wnętrzach

palma w doniczce w łazience

Palma doniczkowa to wspaniała dekoracja wewnątrz naszych domów, nie tylko wprowadza egzotyczny klimat do naszych mieszkań, ale kojarzy się również z beztroskimi chwilami w gorących tropikach. Efektowne, bujne pióropusze oraz długie, pierzaste liście ocieplą wystrój pomieszczeń, a także zachwycą swoimi rozmiarami. Podpowiadamy jaką palmę doniczkową wybrać do swojego wnętrza i w jaki sposób ją pielęgnować.

W jakich pomieszczeniach sprawdzi się palma doniczkowa?

Palma domowa sprawdzi się tak naprawdę w każdym wnętrzu, niezależnie od stylu, w jakim urządzamy mieszkanie. Palma jest wysoką, bujną i bardzo okazałą rośliną, więc najlepszą funkcję dekoracyjną będzie pełnić w dużych i przestronnych pomieszczeniach. Palmy doniczkowe wprost uwielbiają reprezentacyjne, widoczne stanowiska. W salonie sprawdzą się palmy kokosowe, daktylowce oraz Kencja. Często wybierane do dużych pomieszczeń ze względu na wysokość, którą potrafią osiągnąć i piękny bujny wygląd. Palmy domowe sprawdzą się także w mniejszych pomieszczeniach, korytarzach, czy biurach jako dopełnienie wystroju. Plama w łazience również spełni swoje zadanie dekoracyjne, warto jednak pamiętać, by wybrać taką, która lubi dużą wilgotność w pomieszczeniu, np. odmianę Areka. 

Jak pielęgnować najbardziej popularne palmy doniczkowe?

Pielęgnacja palm domowych nie należy do najprostszych, ze względu na specyficzne warunki bytowania tych roślin w warunkach naturalnych. Piękną prezentującą się palmą można z powodzeniem cieszyć się w warunkach domowych. Poszczególne gatunki mają swoje indywidualne wymogi pielęgnacyjne, dlatego przed wyborem konkretnej odmiany warto sprawdzić, w jakich warunkach będzie jej najlepiej. Odpowiednio pielęgnowana sadzonka z pewnością odwdzięczy się spektakularnym wzrostem wspaniałym wyglądem.