Czy warto kupić pojemnik na deszczówkę?

pojemnik na deszczówkę

Z posiadaniem ogrodu wiąże się czynność ciągłego dbania o niego, w tym podlewania. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie wody deszczowej. To rozwiązanie atrakcyjne pod kątem ekologii i oszczędności. Do tej pory można zobaczyć ustawione na terenie działek ogrodowych wanny lub plastikowe, czy stalowe beczki. Wodę deszczową można teoretycznie zbierać do każdego pojemnika. Do podlewania roślin bezpieczna jednak woda będzie z pojemnika zamkniętego. Warto zaopatrzyć się w gotowe produkty.

Rodzaje zbiorników na wodę deszczową

1. Zbiorniki naziemne

Pojemniki na deszczówkę przystawiane do rynny, zwykle w kształcie beczki z polietylenu. Obecnie w różnych kolorach, są ozdobą ogrodu lub przestrzeni wokół domu. Odporne na warunki atmosferyczne. W zależności od potrzeb można wybrać różne pojemności. Do podlewania roślin, czy nawadniania trawnika starczą mniejsze. Jeśli potrzebą jest zasilanie urządzeń sanitarnych np. w pomieszczeniach gospodarczych, służyć będą te większe.

2. Zbiorniki podziemne

Pojemniki te są duże większe niż naziemne. Można je łączyć pod ziemią, stąd potencjał wykorzystania zebranej wody jest dużo większy. Przy wyborze należy sprawdzić, na ile można go zasypać ziemią.

Zalety posiadania pojemnika na deszczówkę

pojemnik na deszczówkę

Główną zaletą jest oszczędzanie wody, czyli ochrona środowiska. Przy rosnącej inflacji i wzroście rat kredytów jednorazowy zakup pojemnika zwróci się bardzo szybko i będzie dbał o budżet domowy. Przy okazji wygląd pojemników na deszczówkę jest bardzo ciekawy i atrakcyjny. Cieszy oko.

Wniosek nasuwa się jeden. Zakup pojemnika na deszczówkę to bardzo dobry pomysł dla małego i dużego gospodarstwa domowego.