Jak dobrać odpowiednią zastawę stołową?

zastawy stolowe

Urządzenie jadalni wiąże się nie tylko z wyborem stołu, krzeseł czy innych mebli, ale także z dobraniem odpowiedniej zastawy stołowej. To ona jest kluczem do udanego przyjmowania gości. Ważna jest nie tylko ilość naczyń, ale także ich kształt, kolor i materiał, z jakiego zostały wykonane. Dobrej jakości zastawa może służyć nawet kilkanaście lat, dlatego warto znaleźć taki zestaw, który będzie odpowiedni pod każdym względem. Na co zwrócić uwagę przy zakupach? 

Co jest ważne przy zakupie zastawy stołowej? 

Zastawy stołowe jak np. te dostępne tutaj to podstawowe wyposażenie każdej jadalni. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, ile osób będzie z nich korzystać i ile gości się przyjmuje. Dla małej rodziny z reguły bez problemu wystarcza zastawa na 6 osób, jednak jeśli w domu organizuje się obiady, święta czy inne przyjęcia, to warto sięgnąć po większy zestaw. Może to być na przykład zastawa na 12 lub nawet na 24 osoby. Niezależnie od ilości, ważna jest także sama zawartość takiego zestawu. Z reguły są to talerze obiadowe, głębokie i deserowe. Zdarza się, że mogą zawierać także talerzyki do ciast, flaczarki lub nawet filiżanki. Przy zakupie dobrze jest zwrócić uwagę również na wielkość każdego naczynia, aby wiedzieć, czy odpowiada ona do posiadanego stołu.

zastawy stolowe

Jaką zastawę stołową wybrać? 

Choć ilość i wielkość zastawy stołowej jest najważniejsza, to nie można zapomnieć także o materiale, z jakiego została wykonana. Jeśli zastawa ma się pięknie prezentować, to warto postawić na porcelanę, a jeśli ma być trwalsza, to zdecydowanie lepiej sprawdzi się kamionka. Ciekawym wyborem mogą być także naczynia szklane. Styl zastawy warto dobrać do swoich upodobań. Może to być klasyczna biel bez żadnych zdobień lub coś wyrazistego i nowoczesnego.