Kuweta dla kota- gdzie ją ustawić?

kuweta dla kota

Koty cieszą się ogromną popularnością jako zwierzęta domowe. Są one bowiem ogromnie eleganckie, czyste i majestatyczne, a dodatkowo zawsze chodzą własnymi ścieżkami. Niemniej jednak zwierzątka te potrzebują niezbędnych akcesoriów i elementów wyposażenia, by rzeczywiście mogły czuć się w domu niezwykle komfortowo i przyjaźnie. Wobec tego, kuweta dla kota jest absolutną podstawa, by nasz pupil miał swoją toaletę. Jednak gdzie ustawić kuwetę dla kota, by zwierzę rzeczywiście z niej skorzystało?

Najlepsze miejsca na kuwetę dla kota

Kuweta dla kota z pewnością jest podstawowym elementem wyposażenia w domu z pupilem. Warto podkreślić, że koty są niezwykle czystymi i porządnymi zwierzętami, więc załatwianie swoich potrzeb w kuwecie jest dla nich całkowicie normalną sytuacją. Niemniej jednak często zdarza się, że zwierzę po prostu nie dostrzega swojej kuwety, bądź ma do niej utrudniony dostęp. Tak więc jakie są najlepsze miejsca w których powinna stanąć kuweta dla kota? Otóż:

  • w korytarzu przy ścianie, by zwierzę miało do niej odpowiedni dostęp
  • w łazience- najlepiej w miejscu, które nie jest zbyt ciasne

Nie poleca się ustawiania kuwety w salonie, ze względu na dość nieprzyjemny zapach, który może ona wydzielać.

A co jeśli kot dalej nie korzysta z kuwety?

Nawet jeśli kuweta dla kota będzie ustawiona w odpowiednim miejscu, może zdarzyć się sytuacja w której zwierzę będzie omijać ją szerokim łukiem. Okazuje się, że przyczyną takiego problemu może być sam właściciel, który nie poświęca odpowiedniej uwagi i czasu na to, by zadbać o porządek w kociej toalecie. Warto więc kuwetę regularni czyścić i wymieniać żwirek.