Przytulne podnóżki w pokoju dziennym

podnóżki do salonu

Coraz częściej w nowoczesnych wnętrzach pojawia się taki mebel jak podnóżek. Co to jest podnóżek, czy potrzebne są podnóżki do salonu?

Czym są podnóżki?

Podnóżek to niewielki przedmiot do siedzenia bez oparcia, podłokietników po obu stronach i wysokich nóg, to jej główna różnica w stosunku do krzesła. Podnóżek jest zazwyczaj kwadratowy, prostokątny lub okrągły w kształcie z dużo bardziej miękkim siedzeniem niż krzesło, jest wykonany bez lub z nogami, i może mieć koła, aby ułatwić poruszanie się. Producenci podnóżek sprawiają, że różnią się one wielkością, od małych do nieporęcznych modeli, pomaga to łatwo znaleźć odpowiedni rozmiar dla określonego pomieszczenia. To właśnie dzięki wygodnemu kształtowi, podnóżek można umieścić w dowolnym miejscu w salonie, nie zajmie dużo miejsca, a w razie potrzeby można go przenieść z jednego miejsca w drugie.

podnóżki do salonu

Jak wykorzystać podnóżek w salonie?

Wizualnie, ten mebel nie ogranicza przestrzeni, wręcz przeciwnie, jeśli jest pokryty pięknym lub drogim materiałem, nada wnętrzu luksusu, zawsze w cenie jest skóra, aksamit, welur. Duże podnóżki umieszczane są w przestronnych pomieszczeniach, gdy gromadzi się w nich dużo gości, właściciele i goście docenią ich praktyczność. Dzięki temu, że podnóżek może być dowolnie przesuwany, może służyć jako uzupełnienie niewielkiej sofy lub fotela, na których zmieści się jak najwięcej gości. Można go również łatwo wykorzystać dla wygody gości, ustawiając podnóżek koło fotelu, co pozwoli im położyć się i oglądać telewizję lub zrelaksować się.

Podnóżki do salonu są uniwersalne, czasami producenci oferują wersję dwa w jednym, podnóżek odwrócona do góry nogami zamienia się w stolik, w tym celu jego dno tworzy solidną podstawę. Wnętrze salonu z tego tylko wygląda lepiej, zwłaszcza jeśli pokój nie jest duży, nie zajmując dużo miejsca, podnóżek wykonuje funkcję, która jest potrzebna w danej chwili. Zwykły podnóżek może być również wykorzystany jako stolik kawowy w salonie, jeśli wcześniej pomyślimy o takim zastosowaniu, wtedy wybrać podnóżek z solidną ramą.