Meble ogrodowe – jaki zestaw wypoczynkowy wybrać?

meble ogrodowe

Meble ogrodowe to bardzo ważny element aranżacyjny tej przestrzeni. Są niezbędne do odpoczynku na świeżym powietrzu, nie tylko latem. Komplety wypoczynkowe do zewnętrznego użytku występują w przeróżnych wersjach. Jaki więc wybrać zestaw wypoczynkowy do swojego ogrodu?

Drewniane meble ogrodowe

Bardzo popularną wersją wypoczynku ogrodowego są meble ogrodowe wykonane z drewna, które doskonale wpasowują się w klimat natury. Na https://www.e-sas.pl/meble-ogrodowe można zakupić w tej kategorii krzesła, ławki i stoły drewniane. Wielu wybiera masywne stoły i solidne ławki, ale też i delikatniejsze modele. Warto jednocześnie pamiętać o impregnacji tych mebli, by nie zniszczyły ich warunki pogodowe.

Meble ogrodowe w stylu retro

Ogród to też świetne miejsce do aranżacji w stylu retro. W przypadku tak urządzanej powierzchni częstym motywem jest bogata roślinność, nie tylko jeśli chodzi o kwiaty. Oznaką ogrodu retro są też różne zdobienia, jak figurki, posążki, fontanna, czy urokliwe kwietniki. Jakie zaś meble ogrodowe będą pasowały do takiej stylistyki?

Jeśli chodzi o ogród dekorowany w stylu retro, to właśnie takie też powinny być zestawy wypoczynkowe. Najczęściej wybierane są w tym celu meble ogrodowe metalowe, bogato zdobione i o łagodnych kształtach. Są też tworzone zwykle z ażurowym wzorem. Takie krzesła czy ławki warto obłożyć klimatycznymi poduszkami o kwiatowych motywach.

meble ogrodowe

Meble ogrodowe z kamienia – czy warto?

Niektórzy decydują się na wybór kamiennych mebli ogrodowych do swojego prywatnego podwórka. Takie egzemplarze są z pewnością solidne i trwałe. Niestraszne też im żadne zmiany pogodowe. Odpowiednio zadbane meble ogrodowe z kamienia z pewnością posłużą przez wiele lat. Mogą też być wspaniałym elementem dekoracyjnym, jeśli zostaną przykładowo wzbogacone rzeźbieniami.