Jakie są zalety przyściennych wanien wolnostojących?

wanna wolnostojąca przyścienna

Wiele osób marzy o wannie wolnostojącej, jednak obawia się, że ma zbyt małą łazienkę, by pozwolić sobie na taką aranżację wnętrza. Na szczęście obecnie są rozwiązania, dzięki którym nawet osoby mające zaledwie kilkumetrową łazienkę, mogą urządzić wnętrze w stylu, który im się podoba. Rozwiązaniem jest montaż wanny wolnostojącej przyściennej. Jakie są jej zalety?

Wanny wolnostojące – najważniejsze zalety

Wanna wolnostojąca przyścienna może z powodzeniem zostać zamontowana nawet w bardzo małej łazience. Jej elegancki design powoduje, że łazienka dobrze się prezentuje i nabiera charakteru kojarzącego się z luksusem. Producenci dają klientom duży wybór i obecnie na rynku dostępne są zarówno wanny owalne, jak również takie, które kształtem przypominają prostokąt. Można więc zdecydować się na model, który pasuje do całej aranżacji wnętrza, niezależnie od tego, czy jest ono utrzymane w stylu klasycznym, industrialnym czy nowoczesnym.

Dostępne w sklepach wanny wolnostojące są wykonane z wysokiej jakości akrylu sanitarnego, dzięki czemu są bardzo trwałe. Sam montaż nie jest trudny i wygląda podobnie jak w przypadku klasycznych wanien, jednak w tym przypadku odpada konieczność obkładania jej ścianek kafelkami, co pozwala zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze.

Wanna wolnostojąca do dużej łazienki

U osób mających dużą łazienkę równie dobrze sprawdzi się wanna wolnostojąca tego typu, którą można postawić w dowolnym miejscu w pomieszczeniu. W takim przypadku można pozwolić sobie na jej montaż na przykład w centralnej części łazienki czy w bezpośrednim sąsiedztwie okna.

Niewątpliwą zaletą wolnostojących wanien jest również fakt, że łatwo utrzymać je w czystości – ze względu na swój opływowy kształt, nie zbierają kurzu i innych zabrudzeń w trudno dostępnych zakamarkach, dzięki czemu czyszczenie ich zajmuje zaledwie kilka minut.