Palenie zniczów na grobach – więcej niż tradycja

znicz szklany

Koniec października to okres, w którym na cmentarzach pojawiają się piękne znicze. To tradycja, którą pielęgnujemy co roku, jednak czy za odwiedzaniem grobów naszych bliskich i stawianiu na nich zniczy kryje się coś więcej? Dlaczego warto je palić? Zachęcamy do przeczytania naszego tekstu.

Żywy znak naszej pamięci

Dla osób wierzących takim znakiem będzie nie tylko duży znicz na grobie, ale również i modlitwa. Nie można zapominać o tym, że pamięć o naszych bliskich nie może tak łatwo zginąć. Są to w końcu wspomnienia: i te smutne i te wesołe, ale jednak jest to kawał życia. Znicz szklany (dostępny tutaj: https://www.e-sas.pl/znicze-i-wklady), które stanie na grobie takiej osoby będzie znakiem, że pamiętamy o niej, a płomień, który będzie rozświetlał grób będzie dodatkowo pokazywać, że była to osoba, która była kimś ważnym dla nas.

Piękna ozdoba

Poza żywym płomieniem symbolizującym pamięć, znicze mają jeszcze aspekt estetyczny. Jest to piękna ozdoba, która sprawia, że grób zmarłego wygląda bardzo ładnie, a dodatkowo można go ozdobić kwiatami, czy to żywymi czy też sztucznymi. Obecnie producenci tworzą ogromną ilość wzorów i rozmiarów zniczów, więc z pewnością każdy znajdzie produkt, który będzie wpasowywać się w gusta kupującego. Czym znicz większy, tym też i cena rośnie, jednak przede wszystkim liczy się gest.