Ekologiczny ręcznie tkany dywan z sizalu


Dywanem nazywa się tkaninę dekoracyjną, która układana jest na podłodze we wszelkiego rodzaju pomieszczeniach. Podstawowym jego zadaniem jest izolowanie od zimnego podłoża i redukcja dźwięku podczas chodzenia po posadzce. Taka miękka i miła w dotyku tkanina często wykorzystywana jest również jako przytulne i ciepłe miejsce do siedzenia np. podczas zabawy z dziećmi, a dzięki istniejącej szerokiej gamie wzorów, rozmiarów i kolorów dywan stanowi dodatkowy i atrakcyjny wystrój każdego wnętrza.

Na co warto zwrócić uwagę decydując się na kupno dywanu?

dywan sizalowy do pokoju salonuMając coraz większą świadomość jak ważna jest ochrona środowiska dla naszego klimatu, coraz częściej decydujemy się na zakup produktów ekologicznych, a jednym z nich jest właśnie dywan z sizalu. Ręcznie tkany, wykonany z naturalnych lateksowych włókien i wykończony różnokolorową bawełnianą obwódką jest doskonałym dopełnieniem wystroju naszego pokoju, jadalni czy sypialni. Dywany sizalowe produkowane są najczęściej jako tkaniny jednobarwne w wielu stonowanych i uniwersalnych odcieniach, takich jak: beżowy, szary, biały, czarny, zielony, morelowy, brązowy, niebieski czy koloru kości słoniowej dzięki czemu bez trudu dopasujemy go do wszystkich kolorów ścian. Na rynku dostępne są w kilku kształtach: jako prostokątne, kwadratowe i okrągłe. Występują w wielu rozmiarach: szerokość od 60 cm do nawet 260 cm., długość począwszy od 120 cm do 340 cm i więcej. Średnica minimalna dywanów okrągłych wynosi 160 cm., a maksymalna 240 cm, natomiast istnieje również możliwość wykonania dywanu „na wymiar” czyli dostosowanie jego wymiarów dokładnie do indywidualnych potrzeb klienta.

Tkaniny dywanowe z sizalu o grubości ok. 6 mm, których dolną stronę stanowi lateks, charakteryzują się wysoką jakością i trwałością, jednocześnie dodając pomieszczeniu eleganckiego wyglądu.

Jeśli nie wiemy gdzie najlepiej się zaopatrzyć, polecam sklep internetowy EUREKA, gdzie kupimy dywan sizalowy świetnej jakości oraz w niskiej cenie.