Wybór baterii prysznicowych

Bateria prysznicowa jest obowiązkowym elementem wyposażenia łazienki. To właśnie ona umożliwia relaks i przyjemną kąpiel po całym dniu pracy lub szkoły.

Czym są baterie prysznicowe?

Baterie prysznicowe pozwalają umyć dokładnie ciało w bardzo krótkim czasie. Od baterii wannowych różnią się tym, że może do nich być podłączony wąż prysznicowy. Bateria podtynkowa prysznicowa wykorzystywana jest zarówno przy wannach, jak i kabinach prysznicowych. Dużym zainteresowaniem cieszą się ostatnio baterie prysznicowe z termostatem. Termostat pozwala idealnie dostosować temperaturę wody. Dzięki temu nie dochodzi do nagłych zmian temperatury, które znacząco pogarszają komfort kąpieli. Bateria prysznicowa wyróżnia się charakterystyczną budową. Każdy element wchodzący w skład armatury składa się z zaślepki na uchwyt oraz uchwytu.

Elementy natrysku

Bardzo ważny jest też regulator przepływu oraz przełącznik natrysku, które również są niezbędne, żeby cała konstrukcja działała prawidłowo. Warto pamiętać, że baterie prysznicowe powinny przede wszystkim pasować do kabiny oraz ogólnego wystroju łazienki. W klasycznym pomieszczeniu najlepiej sprawdzą się modele natynkowe, natomiast w nowoczesnym mieszkaniu można spróbować dopasować zestaw podtynkowy. Istnieje możliwość zakupu systemu natrysku lub baterii z kranem. Wszystko zależy od tego, czy posiadasz samą kabinę prysznicową, czy może też wannę. W sprzedaży jest dostępnych wiele baterii, które różnią się ceną oraz wyglądem. Jakość i rodzaj tworzywa jest szczególnie ważnym aspektem, który trzeba wziąć pod uwagę planując zakup produktu. Obecnie standardowym rozwiązaniem jest zabezpieczenie przed osadem kamiennym. Przydatne jest także aerator, dzięki któremu możliwe jest napowietrzenie. Funkcjonalność znacznie się zwiększy, jeżeli w skład natrysku będzie również wchodzić deszczownica. W nowoczesnych łazienkach warto korzystać z zaawansowanych technologii.