Dywan tkany na płasko – nie tylko ładny, ale i praktyczny


Dywany, choć często niedoceniane, grają dużą rolę w wystroju wnętrz. Odpowiedni wzór czy kolor nada pomieszczeniu indywidualny charakter i podkreśli jego styl. Jednym z najpopularniejszych wyborów przy zakupie dywanu jest dywan sznurkowy, czasami zwany też dywanem tkanym na płasko.

Czym się wyróżniają?

Chodniki sznurkowe, czyli inaczej dywany tkane na płasko, swoją nazwę wzięły od sposobu ich wytwarzania i właściwości. Wykonywane są techniką tkania poziomego, a użyte włókna zapewniają niezwykłą wytrzymałość. Od innych dywanów różnią się też wyglądem, ponieważ pozbawione są miękkiego runa, a ich struktura jest na tyle twarda, że nazywane są również chodnikami. Często występują z obrzeżami w formie frędzelków, ale nie są one regułą. Ostatnimi czasy, jest to niezwykle modny element większości domów.

Modne, bo uniwersalne

Za ich popularnością stoi przede wszystkim wytrzymałość. Niezwykle mocny splot zapewnia szereg zalet, a jedną z najczęściej wymienianych jest łatwość w czyszczeniu. Większość dywanów tkanych na płasko można prać w pralce. Ich ciasny splot gwarantuje jednak, że nie będzie to zbyt często potrzebne – zanieczyszczenia nie wnikają w głąb dywanu, tylko utrzymują się na powierzchni, dzięki czemu łatwo usuniemy je odkurzaczem, czy porządnym wytrzepaniem dywanu. I właśnie dzięki temu dywany sznurkowe sprawdzą się nie tylko w salonie, ale również w kuchni, łazience czy przedpokoju. Dzięki ich wytrzymałości można też śmiało położyć je na tarasie lub werandzie.

Dywan tkany na płasko sprawdzi się więc w każdym domu i pomieszczeniu. Szczególnie dużą popularnością cieszy się wśród alergików, czy właścicieli futrzastych zwierząt domowych. Jego funkcjonalność to niewątpliwie jedna z głównych cech, ale dodatkową zaletą jest niezwykłe bogactwo kolorów i kształtów, wśród których nawet najwybredniejsi znajdą coś dla siebie.

Dywan sznurkowy do nabycia na stronie SklepEureka.pl.