Wyposażenie domu w stylu skandynawskim

wyposażenie domu

Moda we wnętrzach zmienia się regularnie, jednak minimalistyczny i spokojny styl skandynawski od lat króluje na rynku nieruchomości, znajdując coraz więcej zwolenników. Niezwykle uniwersalne szarości łączone z jasnymi barwami i naturalnymi materiałami sprawdzają się w wielu domach i pozwalają na wygodne zagospodarowanie przestrzeni. 

Jakie kolory wybrać przy stylu skandynawskim?

wyposażenie domu

W stylu skandynawskim wyposażenie domu powinno być w stonowanych kolorach ziemi. Bez wątpienia dominującą barwą jest biały, który świetnie rozświetla pomieszczenia, powiększając tym samym przestrzeń. Jest też świetną bazą do łączenia z innymi kolorami. Niewielka ilość czerni podkreśli styl domowników i nada charakteru pomieszczeniu. Szarości bardzo często wykorzystywane w dekoracjach do domu sprawdzają się tutaj idealnie – wyglądają estetycznie i elegancko. Konieczny jest dodatek beżu, który ociepla i nadaje przytulności. Czasami można urozmaicić wnętrze o akcent koloru – mocny granat bądź żywą żółć.

Przedmioty do wyposażenia wnętrz, zawarte są na e-sas.pl

Jakie materiały wybrać przy stylu skandynawskim?

Akcesoria do domu w stylu skandynawskich powinny być naturalne. Występuję tu dużo plecionych motywów oraz oryginalne sploty, często pojawia się welur lub sztruks. W wyborze mebli warto sięgać po drewno – jasne dęby lub ciepłe bambusy. Przy wyborze zasłon bądź narzut sięgamy po naturalny len oraz bawełnę, tak samo przy dekoracji stołu w jadalni oraz kuchni. Wyposażenie wnętrz powinno zawierać także naturalną ceramikę czy ręcznie wykonane dekoracje, które można stworzyć wspólnie z domownikami. Geometryczne czy nieregularne ozdoby również sprawdzą się w takich pomieszczeniach.