Różne rodzaje sztućców

komplety sztućców

Porządne zastawy sztućców wykonane ze stali nierdzewnej to inwestycja na lata. Jednak, by się tak stało, musimy wybrać solidny komplet, który będzie odporny na rdzewienie, uszkodzenia oraz zarysowania. Musi się on wyróżniać także wysoką funkcjonalnością oraz pasującym do nas designem. Proste, ale stylowe rozwiązania to najlepszy wybór. Będzie pasował on do każdej zastawy stołowej oraz dopasuje się do każdej okazji.

Z czego wykonane są sztućce?

komplety sztućców

Najczęściej wykorzystywanym materiałem do produkcji sztućców jest stal nierdzewna. Komplety sztućców mogą być oznaczone w różnoraki sposób. Przykładowo: 18/10, 13/0, 18/0. Z początku może się wydawać, że liczby te nic nie znaczą. W rzeczywistości jest jednak inaczej – pierwsza liczba świadczy o procentowej zawartości chromu, druga natomiast niklu. Reszta to żelazo.

Oferta kompletów sztućców, zawarta jest na: https://www.e-sas.pl/domdekor/sztuce

Rodzaje sztućców

Sztućce wykonane ze stali nierdzewnej o zawartości 18% chromu oraz 10% niklu nie będą korodować, a także posiadają wyrazisty połysk. Są one bezpieczne w kontakcie z żywnością, a także trwałe. 

Sztućce w walizce z oznaczeniem 18/0 są najbardziej bezpiecznym wyborem dla każdego, kto cierpi na alergię po kontakcie z niklem. Co więcej, sztućce te są trwałe.

Sztućce Gerlach o zawartości 13% chromu oraz niezawierające niklu używane są wyłącznie do produkcji noży. Są one bowiem bardziej giętkie oraz elastyczne.

Srebrne sztućce są droższe niż te wykonane ze stali nierdzewnej. Są jednak one znacznie bardziej eleganckie oraz ponadczasowe. Srebro jest bowiem materiałem niezwykle bezpiecznym dla zdrowia.

Kupując sztućce warto zatem wybrać takie, które wykonane są z trwałego materiału, a także będą praktyczne. Wówczas będziemy mieć pewność, że posłużą one nam przez wiele lat.