Jak wybrać dywan do salonu?


Obecnie mamy ogromny wybór różnego rodzaju dywanów. Jest to świetny sposób na szybką , łatwą i stosunkowo niedrogą odmianę każdego pomieszczenia, szczególnie tak reprezentatywnego jak salon. Ze względu na niemalże niegraniczony wybór rozmiarów, wzorów i kolorów jesteśmy w stanie dobrać produkt  dostosowany do każdego stylu wnętrza. Nada pomieszczeniu wyrazu i podkreśli jego charakter. Oprócz niewątpliwych walorów dekoracyjnych, dywan spełnia również wiele praktycznych funkcji:

  • nadaje wnętrzu przytulności
  • wygłusza pomieszczenie (ważne szczególnie przy dużych powierzchniach, zapobiega powstawaniu echa)
  • może być miejscem na zabawy dzieci
  • nadaje wnętrzu prestiżu
  • działa jak warstwa izolacyjna, ociepla pomieszczenie
  • chroni podłogę przed zarysowaniami

Czym kierować się przy wyborze dywanu do salonu?

Aby prawidłowo dobrać dywan do salonu, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Pierwszą istotną sprawą jest powierzchnia pomieszczenia. Ważne by dywan był  dostosowany w taki sposób, aby swoimi gabarytami nie przytłaczał wnętrza, ale też nie był zbyt mały bo nie spełni swej funkcji do końca. Jeśli mowa o salonie to dywan wygląda w nim bardzo elegancko, gdy przynajmniej dwie nogi od kanapy czy fotela na nim spoczywają. Ważna jest też jego odległość od drzwi, powinna wynosić około 90cm, tak by przy otwieraniu o niego nie zahaczać. Kolejną kwestią na, którą trzeba zwrócić uwagę jest styl pomieszczenia.

Dywan musimy dobrać tak by jego wygląd podkreślał charakter wnętrza. Na przykład do wnętrz w stylu klasycznym doskonale sprawdzą się dywany bogato zdobione oraz te wytwarzane z naturalnych tkanin. Wnętrze nowoczesne i minimalistyczne zyska, przy zastosowaniu na dywanie pasów czy geometrycznych wzorów. Warto posiadać dywany w swoim domu, ze względu na ich wszechstronność, praktyczność oraz walory estetyczne.

Dywan do salonu do nabycia na stronie https://sklepeureka.pl/dywany/do-salonu