Czy warto zakupić dywany do sypialni?


Sypialnia to miejsce, w którym człowiek często porusza się boso. Zimne panele w dotyku sprawiają wtedy niemiłe wrażenie, szczególnie zimą, kiedy chodzenie po nich boso może nawet skutkować nabawieniem się przeziębienia. Prostym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest inwestycja w przyjemny dywanik do sypialni. Będzie on wyjątkową ozdobą pomieszczenia, a jednocześnie doda mu nieco ciepła, które szczególnie docenia się w chłodne wieczory.

Jak wybrać dywany do sypialni?

Dywany do sypialni muszą być przede wszystkim dobrej jakości. Powinny być miękkie i miłe w dotyku, aby poruszanie się po nich było w pełni komfortowe. Samo zaaranżowanie dywanika nie stanowi większego problemu. Należy jedynie dopasować go do ogólnego stylu pomieszczenia.

W nowoczesnych wnętrza warto wybierać modele w stonowanych kolorach. Z kolei w ciepłych sypialniach w stylu boho pięknie prezentują się dywany ręcznie plecione lub takie z frędzlami. Niezależnie od wybranego modelu każdy dywan do sypialni musi być solidnie uszyty. Szczególnie frędzle powinny się dobrze trzymać materiału.

Chodniczki do sypialni – czy warto?

Chodniczki do sypialni to nieco mniej standardowy model dywanu. Zazwyczaj są podłużne i płaskie, przypominają nieco cieniutką matę do jogi. Dywany do sypialni tego typu nie zajmują całej podłogi, a jedynie jej fragment. Z tego względu częściej spotyka się je w korytarzach niż w sypialniach. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zmienić te zasady.

Chodniczki sprawdzą się najlepiej jako swego rodzaju mata przy nogach łóżka lub przy jego bocznych częściach. Wówczas stanowią miękką powierzchnię, na której można wygodnie stanąć przed założeniem skarpetek lub kapci. Chodniczek można ułożyć także bezpośrednio pod szafą lub komodą z ubraniami.

Tego typu rozwiązanie może się świetnie sprawdzić w niewielkich lub niewymiarowych sypialniach, w których trudno ułożyć klasyczny dywan.