Liczba drzwi ma znaczenie, czyli dobór drzwi prysznicowych w praktyce

Wybór drzwi przesuwnych prysznicowych nie jest taki prosty, jak mogłoby się to wydawać. Ich forma i funkcjonalność zależy w głównej mierze od rozmiaru samej kabiny, ale też od pomysłu na jej zaaranżowanie. Jak zatem powinny być skonstruowane drzwi przesuwne prysznicowe i od czego zależy ich dobór?

Warianty konstrukcyjne

  1. Pojedyncze drzwi prysznicowe przesuwne to ich najprostszy wariant. Składają się one z trzech części, to jest dwóch nieruchomych i jednej ruchomej. Element ruchomy osadzony jest na specjalnych rolkach (prowadnicach), które umożliwiają szybki przesuw drzwi w wybranym położeniu.
  2. Podwójne drzwi przesuwne do kabiny prysznicowej to świetna alternatywna dla większych kabin, a więc konstrukcji o rozmiarze 80, 90, 100 i 120 cm. Zapewniają one dużo swobody ruchu i jednocześnie sprawiają, że przestrzeń wewnątrz kabiny może być jeszcze lepiej wykorzystana.
  3. Potrójne drzwi wnękowe – to idealna propozycja dla tych kabin, które umiejscowione są w głębi np. wnęk łazienkowych. Co ciekawe, ta konstrukcja drzwi prysznicowych przesuwnych ma najczęściej postać harmonijki, choć niekiedy zdarza się, że są to po prostu typowe, trójczłonowe drzwi przesuwne.

Funkcjonalność i prezencja

W przypadku większości drzwi przesuwnych do kabin prysznicowych głównym czynnikiem decydującym o ich wyjątkowości jest funkcjonalność. Przykładowo – zgodnie z kryteriami przyjętymi w powyższym podziale – konstrukcje podwójne mogą dzielić się na takie, które współpracują ze sobą, ale też i na takie, które działają niezależnie od siebie. W tym drugim wariancie gwarantują one znacznie większe możliwości użytkowe, gdyż ich praca może być dostosowana do indywidualnych preferencji użytkownika.

Podsumowując, łazienkowe drzwi prysznicowe wcale nie muszą być nudne i przewidywalne. Zwłaszcza, że ich potencjał dekoracyjno – funkcjonalny jest coraz bardziej rozbudowywany.