Kilka wskazówek, dzięki którym nawet różowy dywan będzie jak nowy


No, prawie jak nowy. Ale te kilka prostych wskazówek pozwoli utrzymać dywan różowy lub chodnik w kuchni w najlepszej kondycji. Nie ma znaczenia czy chodzi o dywan beżowy, dywan różowy czy do sypialni lub dywan do łazienki albo salonu. Porady są na tyle uniwersalne, że można je stosować do niemal każdego rodzaju dywanu.

Lód na wgniecenia od mebli

Gdy przestawia się meble lub je wymienia, na dywanie można zauważyć charakterystyczne wgłębienia. Aby pozbyć się wgnieceń, można umieścić pojedynczą kostkę lodu i pozwolić jej się roztopić. Gdy się rozpuści, wystarczy przetrzeć palcami włókna dywanu, aby je ożywić. Nie należy używać szczotki. Może to być zbyt szorstkie i szkodliwe dla włókien dywanu.

Wskazówka: przy przenoszeniu mebli warto uważać, aby nie ciągnąć ich po różowym dywanie, ponieważ może to spowodować pomarszczenia.

Zapobieganie zmianie koloru drewnianej podłogi

Jeśli ma się podłogę z twardego drewna, można nie zdawać sobie sprawy, że nieustannie zmienia kolor. Bezpośrednie światło słoneczne, promienie UV i zanieczyszczenia powietrza przyczyniają się do zmiany koloru podłogi z naturalnego drewna. Ciemniejsze drewno zwykle nie wykazuje tak znacznej zmiany koloru jak jaśniejsze, ale zmiana ta zachodzi do pewnego stopnia w całkowicie naturalnym drewnie.

Dywany ułożone na twardym drewnie mogą „chronić” drewno pod spodem, osłaniając je przed światłem i powietrzem. Po pewnym czasie drewno wokół dywanu może ulec zmianom kolorystycznym. Aby zminimalizować ten efekt, dywan może zdjąć, gdy planuje się dłuższe wyjazdy na urlop lub wakacje. Po zwinięciu i odłożeniu różowego dywanu na bok, należy zostawić otwarte rolety lub odsłonić zasłony. Umożliwi to dostęp światła i powietrza do drewna, zmniejszając w ten sposób efekt zmiany koloru.

Obracanie dywanu różowego, aby zapobiec „ścieżkom”

Zwykle chodzi się tymi samymi ścieżkami w domach. Oznacza to, że niektóre obszary dywanu różowego lub chodnika do kuchni są deptane częściej niż inne i dlatego wcześniej zaczynają wykazywać oznaki zużycia. Można ten efekt zminimalizować, obracając je o 180 stopni co kilka miesięcy. Obracanie dywanu pomaga w równomiernym zużyciu dywanu, zmniejszając w ten sposób widoczność pasów ruchu na dywanie.

Dodatkowy dywan antypoślizgowy na schody

Schody są obszarem o największym natężeniu ruchu w każdym domu, więc dywan różowy na schodach zużywa się znacznie szybciej niż w innych miejscach. Nie ma jednak gwarancji, że ten sam dywan będzie dostępny za 5 czy 10 lat, tak aby pasował do pozostałych obszarów. Więc można go kupić od razu.

Soda oczyszczona na nieprzyjemne zapachy

Ta wskazówka prawdopodobnie nie jest nowością dla większości ludzi, ale warto ją przypominać. Soda oczyszczona pochłania nieprzyjemne zapachy. W przypadku konieczności można posypać sodą oczyszczoną różowy dywan, gdy trzeba wyeliminować zapachy od zwierząt domowych, dymu, gotowania. Po pozostawieniu na kilka godzin, należy dokładnie odkurzyć różowy dywan, aby usunąć całą sodę oczyszczoną i zapach wraz z nią.

Różowy dywan? Oferta sprzedażowa dostępna na stronie https://sklepeureka.pl/kolory/rozowe-dywany