Dywany beżowe, do sypialni lub łazienkowe – 6 zalet dywanów


Przy tak wielu dostępnych obecnie opcjach pokryć podłogowych może być trudno zdecydować, co ułożyć na podłodze, np. wykładzinę, panele czy drewno. Niektórzy mogą się zastanawiać, czy dywan ma jakąkolwiek przewagę nad innymi rodzajami podłóg o twardej powierzchni. Można wprawdzie wykazać, że każdy produkt do pokrywania podłóg ma swoje zalety i wady, ale dywan ma kilka wyraźnych zalet.

Styl

Pomimo twardych powierzchni, takich jak drewno czy panele, które w ostatnich latach zajmują coraz więcej stron w magazynach wnętrzarskich, dywan ma swój własny styl. Od luksusowych i eleganckich po codzienne i wygodne, zwykły beżowy dywan może nadać wnętrzu inny charakter. Np. można wykorzystać wzorzyste dywany beżowe z krótkim włosiem do eleganckiego pokoju i gabinetu lub długim, aby uzyskać bardziej swobodną przestrzeń.

Komfort

Po pewnym czasie spędzonym na staniu lub chodzeniu po płytkach ceramicznych lub betonie stopy i nogi mogą być obolałe. Twarde powierzchnie takie właśnie są: TWARDE. Nie zapewniają elastyczności pod stopami, więc nie działają jako amortyzatory dla stóp. Co to oznacza? Gdy idzie się po twardej powierzchni, ciało doznaje lekkiego wstrząsu za każdym razem, gdy robi krok. To ciało, a nie podłoga pochłania siłę uderzenia. Oprócz przyjemnego chodzenia, siedzenia i leżenia, dywan zapewnia amortyzację dzięki swojej elastyczności i miękkości. Efekt ten jest znacząco zwiększony, jeśli pod np. beżowym dywanem znajdują się podkładki. Dzięki temu dywan jest nie tylko wygodniejszy w dotyku, ale także bardziej odciąża ciało, gdy stoi się lub chodzi przez dłuższy czas.

Ciepło

Dywan zapewnia doskonałą izolacyjność. Znacznie większą niż materiały podłogowe o twardej powierzchni. Zmniejszenie strat ciepła oznacza, że dywan może pomóc zaoszczędzić na kosztach związanych z ogrzewaniem domu. W przypadku regionów, w których występują mroźne zimy, co roku może to oznaczać duże oszczędności.

Zdrowie

Od dawna trwa debata na temat tego, czy dywan pogarsza lub łagodzi problemy zdrowotne, takie jak astma i alergie. Przez lata osobom z takimi problemami z oddychaniem doradzano, aby wyrzuciły w cholerę wszystkie dywany w swoich domach i zastąpiły je twardą powierzchnią podłogową. Technologie i materiały w ostatnich lat zmieniły się do tego stopnia, że nawet zwykły dywan beżowy jest w rzeczywistości bardziej korzystny niż podłogi o twardej powierzchni dla osób z trudnościami w oddychaniu.

Akustyka

Dźwięk przenosi się znacznie dalej, gdy w pokoju nie ma dywanu. Najłatwiej to usłyszeć w pomieszczeniu w stanie surowym, gdzie dźwięk ma tendencję do odbijania się od ścian i tworzenia echa. Dzieje się tak, ponieważ twarde powierzchnie nie mogą pochłaniać dźwięku w taki sposób, w jaki mogą to robić miękkie powierzchnie, takie jak dywany beżowe czy inne.

Bezpieczeństwo

Twarde powierzchnie mogą być śliskie, a lądowanie na nich nie jest zbyt zabawne, gdy zdarzają się poślizgnięcia i upadki. Dywan zapewnia nie tylko miękką powierzchnię do lądowania – co może być szczególnie pomocne w pokoju dziecka – ale przede wszystkim zapobiega upadkom, zwłaszcza na schodach. Schody z twardego drewna stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa, zwłaszcza gdy w domu są bardzo młodzi lub starsi domownicy lub osoby mające problemy z poruszaniem się. Odpowiednio dobrany beżowy dywan antypoślizgowy zwiększa bezpieczeństwo.

Dywan beżowy – oferta sprzedażowa dostępna na stronie https://sklepeureka.pl/kolory/bezowe-dywany