Nie tylko do salonu i ogrodu! Okrągłe dywany także do łazienki i kuchni


Jeśli planuje się kupić nowe dywany do domu, warto zastanowić się nad czymś innym i odbiegającym od normy, czyli nad okrągłym dywanem. Prosty geometryczny kształt jest przyjemną wariacją i z pewnością nada ciekawszy wygląd w porównaniu z dywanami, które można zobaczyć wszędzie – prostokątnymi lub kwadratowymi. Oto kilka patentów jak okrąglaki można wykorzystać do wnętrza domu.

Dodatkowo dzięki prostemu trikowi można ich używać nie tylko w bardziej reprezentatywny misjach jak duży pokój czy salon, ale też jako dywanik do łazienki, kuchni czy nawet wejście na werandę. Co daje okrągły dywan?

Punkty centralne

Okrągłe dywany są dobrym dodatkiem do wystroju, jeśli chodzi o podkreślenie głównych miejsc domu. Ponieważ większość przestrzeni w pokoju jest wypełniona meblami kwadratowymi lub kanciastymi, ten okrągły dywan będzie miał duży wpływ na pokój, a także będzie nieźle wyglądał. Taki dywan podkreśli ładny zestaw meblowy z okrągłym stołem, jednak w przypadku dywaników do łazienki lub chodników do kuchni, w tych miejscach najpewniej nie będzie miejsca na podobne zabiegi.

Dobre do małych pomieszczeń

Osoby posiadające małe pokoje mogą bardzo skorzystać z okrągłych dywanów. Można pod nimi z łatwością zademonstrować więcej naturalnej podłogi, co daje złudzenie, że pokój jest większy niż się wydaje. Co więcej, okrągły dywan nie przytłacza przestrzeni i doskonale nadaje się do wydzielania różnych przestrzeni w jednym pokoju, np. stołu w salonie lub zestawu mebli w ogrodzie. W niektórych łazienkach okrągły dywan do łazienki może podkreślić np. okrągłą wannę.

Może ożywić pokój

Jeśli pokój jest nudny i przytłoczony kwadratowymi i prostokątnymi kształtami mebli oraz podłogi (panele, płytki itd.) oraz wydaje się, że niewiele się w nim dzieje, kolorowy okrągły dywan może wnieść trochę polotu i finezji do takiego smutnego pokoju. Można dywan również umieścić częściowo pod meblami ze względów wizualnych, aby utworzyć częściowy okrąg, który też powinien wyglądać nieźle.

Pomagają stworzyć miłą przestrzeń lub miejsce

Niektórzy ustawiają swoje miejsca wokół okrągłego dywanu, aby stworzyć bardziej przytulną lub ciepłą atmosferę. Można zobaczyć takie okrągłe dywaniki umieszczone na patio, werandzie w nawet poradniach. Pomaga to stworzyć iluzję zorganizowanej przestrzeni.

Warto być kreatywnym

Może się zdarzyć, że ma się okrągły dywan, który nie chce nigdzie pasować, jest za mały lub za duży, albo miejsce jest trudne do zagospodarowania, np. wejście na taras czy ogrodu lub drzwi do łazienki. Co robić? Proste! Przeciąć dywan na pół. Np. maty w włókna kokosowego lub syntetycznego można wykorzystać jako dywaniki łazienkowe lub wejścia na balkon. Wystarczy nożyk, miarka i marker. W ten sposób można ułożyć chodniki po obu stronach drzwi.