Jak wybrać dywan do dziecięcego pokoju?

dywan dziecięcy

Wybór dywanu do pokoju dziecka to spore wyzwanie dla rodziców. W sklepach można znaleźć mnogość wzorów i rozmiarów, a przez to ostateczna decyzja jest trudna do podjęcia. Warto pamiętać, że dywan dziecięcy powinien być nie tylko estetyczny, ale również solidnie wykonany – dzięki temu będzie mógł przetrwać beztroskie zabawy najmłodszych.

Na co zwracać uwagę wybierając dywaniki do pokoju dziecięcego

Dywan dziecięcy powinien być estetyczny, jednak wzornictwo to kwestia drugorzędna. Szeroki wybór wzorów umożliwia wybranie fasonu zgodnego z wystrojem pokoju oraz zainteresowaniami malucha. Najważniejszą kwestią, którą rodzice powinni się kierować wybierając dywaniki do pokoju dziecięcgo to rodzaj oraz jakość materiału wykonania. Warto wybierać dywany wykonane z wysokiej jakości tworzywa syntetycznego, które są łatwe do utrzymania czystości oraz nie gromadzą kurzu, oraz nie sprzyjają rozwojowi chorobotwórczych grzybów czy roztoczy. Lepiej wybierać modele z krótkim włosiem. Dywan do pokoju dziecka powinien posiadać podgumowany spód, dzięki czemu nie będzie się ślizgał nawet podczas zabawy. Jeśli wybrany produkt nie posiada gumowego spodu nie oznacza to, że trzeba zrezygnować z zakupu – pod dywan można kupić specjalną, antypoślizgową matę.

dywan dziecięcy


Gdzie kupić dywan dziecięcy?


Wybór dywanów do dziecięcych pokoi jest bardzo duży w stacjonarnych sklepach z dywanami, w marketach budowlanych lub poprzez sprzedaż internetową np. tutaj. Warto wybrać odpowiedni model oraz wielkości dywanu i zamówić go bezpośrednio w sklepie lub w sieci. Podczas zakupów przez internet warto korzystać z oferty sprawdzonych sprzedawców, którzy zapewniają gwarancję na swoje wyroby. Kupując w sieci można skorzystać z szerszej ofert fasonów i kolorów, dlatego też większość rodziców decyduje się na właśnie taki sposób wykonywania zakupów.