Porządek w przedpokoju


Każde pomieszczenie wymaga sprzątania i dbałości, by mimo intensywnego użytkowania wyglądało czysto i schludnie. W związku z tym, że przedpokój jest wnętrzem widzianym jako pierwsze przez wszystkich ewentualnych gości, trzeba szczególnie zadbać o jego estetykę. Pomoże w tym dobra organizacja wyposażenia i oczywiście częste sprzątanie.

Brak zbędnych przedmiotów w przedpokoju
Niewielki, czy nawet średni przedpokój może sprawiać wrażenie zagraconego, gdy zostanie przysypany meblami i różnymi przedmiotami. Meble do przedpokoju (meblefirany.pl) powinny być funkcjonalne i w miarę lekkie, do tego nie należy wstawiać ich zbyt wielu. Wystarczą tylko te niezbędne. Wszelkie zapychacze i mało potrzebne dodatki dobrze jest od razu usunąć, bo będą przeszkadzały w codziennym użytkowaniu i w robieniu porządków (trudne jest czyszczenie półek, na których ustawi się mnóstwo bibelotów bez żadnej istotnej roli). Warto też zrezygnować z dywanów, wykładzin i makatek, bo to typowe zbieracze kurzu i roztoczy. Sprzątanie stanie się łatwiejsze.

Estetyka równa się minimalizm?
Czasem dużo łatwiej utrzymać porządek, jeśli niewielkie wnętrze wyposaży się w minimalistycznym stylu. Taki styl okazuje się idealny do przedpokojów, zwłaszcza tych naprawdę niedużych. Brak zbędnych przedmiotów sprowadza porządki do starcia kurzu i umycia podłogi. Do tego mała ilość elementów wyposażenia ma tę zaletę, że każda dekoracja staje się od razu lepiej widoczna. Brak „tła” złożonego z przeróżnych teoretycznie potrzebnych rzeczy czyni ją wyeksponowaną i łatwą do odnalezienia wzrokiem.