Jak urządzić salon shabby chic?

Stare meble z duszą, rozbielone kolory i róże na ścianie – tak wyobrażamy sobie shabby chic salon. O czym jeszcze trzeba pamiętać,by salon wyglądał stylowo, elegancko i przytulnie?

Drugie życie

Meble, które już nie jedno widziały i przeżyły można znaleźć na targu staroci. Nie znaczy to jednak, że tylko tam można szukać idealnego wyposażenia salonu vintage. Shabby chic salon można wyposażyć w nowe meble należy je tylko odpowiednio przygotować, by idealnie wpisywały się w stylistykę shabby chic – https://wallcolors.pl/164-fototapety-shabby-chic .

Odnawianie mebli nie jet trudnym zadanie, chcąc postarzyć współczesne meble trzeba włożyć w to jedynie odrobinę wysiłku i salon będzie wyglądała idealnie. stylowo i gustownie.

Jak zaaranżować ścianę salonu shabby chic?

W salonie, w którym króluje styl vintage często ściany wyglądają na bardzo zużyte i zniszczone. Cegła na ścianie, stare deski czy popękany tynk idealnie wyglądają w pokoju dziennym, który już nie jedno przeszedł.

Nie znaczy to jednak, że musimy niszczyć ściany czy poszukiwać starych desek, by stworzyć klimatyczny pokój dzienny. Jest łatwiejsze rozwiązanie. Tapeta shabby chic będzie wyglądała gustownie i elegancko. Imitacja starej, zniszczonej ściany będzie idealnie wpisywała się w stylistykę wnętrza.

Ściany w salonie shabby chic mogą być również bardzo delikatne i romantyczne. Fototapete shabby chic z dekoracjami kwiatowymi kupimy w niejednym sklepie. Warto pamiętać, że kwiaty powinny być duże, eleganckie i rozbielone. Tak zaaranżowany salon jest romantyczny, przytulny i bardzo kobiecy.

Shabby chic salon jest pełen sprzeczności. Z jednej strony jest w nim dużo elementów starych i nadgryzionych zębem czasu. Z drugiej strony jest romantyczny i elegancki. Nie jest łatwym zadaniem stworzyć takie miejsce, ale gdy to się uda jest to pokój dzienny, który nie pozostanie niezauważony.