Jakie tapety do stylu skandynawskiego?


Styl skandynawski nie bez powodu cieszy się niesłabnącą popularnością. Jest prosty, uniwersalny, ponadczasowy. Świetnie prezentuje się w polskich wnętrzach, które pod względem wpadającego do nich światła bardzo przypominają te z krajów nordyckich. Czym charakteryzuje się styl scandi? Jak stworzyć efektowne pomieszczenie w tej estetyce? Dlaczego warto do tego wykorzystać oryginalną tapetę?

Styl skandynawski – prostota i bliskość natury

tapeta-konie-w-dzungli-zielen

Styl skandynawski powstał w odpowiedzi na potrzeby ludzi zamieszkujących kraje nordyckie, gdzie przez większość roku dostęp do światła jest mocno ograniczony. Dlatego w estetyce scandi dominują jasne, odbijające słońce kolory, które rozświetlają wnętrze. Wzornictwo jest proste, nienachalne, kolorystyka zwykle stonowana, choć czasem pojawiają się przełamujące monochromatyczność mocne kolory.
Bardzo charakterystyczne dla stylu skandynawskiego są motywy naturalne. We wnętrzach pojawiają się drewno, wełna, roślinne motywy. Ogromną popularnością cieszą się nawiązania do skandynawskiej przyrody – np. motyw śniegu czy dzikich zwierząt.

Tapety zimowe idealne do wnętrz typu scandi

Choć styl scandi bazuje na prostocie, nie oznacza nudy. Jako przełamanie minimalistycznego desingu zastosować można efektowne dekoracje. Jedną z bardziej nietuzinkowych będzie oryginalna tapeta.
Najlepszym wyborem do wnętrza skandynawskiego będą oczywiście tapety z motywem natury. Wystarczy motyw śniegu czy lasu, żeby wnętrze od razu zaczęło przypominać klimatyczny szwedzki czy norweski domek. Jedną z propozycji oferowanych przez Medicine tapety jest motyw wilków – to zwierzęta natychmiast kojarzone z północą, będące symbolem nieskrępowanej swobody i wolności. Tapety wilki idealnie dopasują się do wnętrza skandynawskiego, spodobają się zwłaszcza osobom, które cenią sobie wolność i chciałyby to podkreślić w swoim mieszkaniu.