Jak stworzyć wyjątkowe dekoracje z płytek na ścianach?


Na ścianach płytki ceramiczne można stosować w wielu pomieszczeniach. Nie dotyczy to jedynie domów, ale również budynków należących do instytucji, budynków użyteczności publicznej czy firmowych. Natomiast przy wybieraniu materiałów na ściany w salonie niezbędne jest znacznie większe zwrócenie uwagi na efekty dekoracyjne.

Szeroki wybór różnorodnych kolorów, wzorów, formatów płytek pozwala zdecydować się na takie, które mogą zapewnić stworzenie przewodniego motywu dekoracyjnego. Jest to doskonały sposób na stworzenie oryginalnej dekoracji w salonie zarówno klasycznym, jak też nowoczesnym. Jednak kafelki mogą być efektownym tłem również na ścianach w małych kuchniach czy łazienkach.

Wielkoformatowe materiały

Jednym z typów płytek są produkty wielkoformatowe. Obecnie są to zdecydowanie najbardziej popularne materiały wykończeniowe tego typu. Do atutów takich materiałów można zaliczyć:

  • możliwość stworzenia jednolitych płaszczyzn przy bezfugowym układaniu
  • dostępność
  • duże kafle, które doskonale sprawdzają się w przestronnych wnętrzach.

Wymiary płytek

Zanim postawi się na płytki 60×120 z www.home100.pl warto jest zapoznać się z różnej wielkości produktami. Pozwala to znacznie lepiej określić idealnie dopasowane do wielkości wnętrza wymiary kafli. Często można postawić na uniwersalne wymiary płytek, co pozwala na ich wygodne zamontowanie w pomieszczeniach o standardowych wymiarach. Do małych pomieszczeń można wyselekcjonować kafelki o małych rozmiarach. W ten sposób można stworzyć efekt wizualny, który pozwala powiększyć optycznie pomieszczenie. W dużych pomieszczeniach, jak duży salon, duża łazienka można z większych wymiarów płytek stworzyć rozbudowane dekoracje. Geometryczne wzory i różne rozmiary pozwalają stworzyć różnie prezentujące się płaszczyzny na długich ścianach. Wybierać w tym względzie można nietypowe kolory kafelków czy kontrastujące barwy.