Jak wybrać zastawę stołową?


Decyzja, aby zakupić porcelanową zastawę stołową, to spory wydatek w domowym budżecie. Zależnie od tego czy ma to być zastawa gładka czy zdobiona, a jeśli zdobiona to czy mają to być wzory mechaniczne czy też nanoszone ręcznie – cena może wahać się od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Jednak jest to wydatek ponoszony często raz na całe życie. 

Z czego powinien składać się zestaw porcelany stołowej?

Przeglądając oferty producentów, lepiej zdecydować się na zakup całego kompletu niż starać się dopasować poszczególne elementy – jest to rozwiązanie tańsze, a zarazem wygodniejsze. Przykładowo przeglądając ofertę polskie producenta porcelany marki Karolina bez problemu wybrać możemy standardowe zestawy zarówno zdobione, jak i neutralnie białe 4, 6, 12 lub 18 osób. 

W sklepie zarówno internetowym, jak i stacjonarnym porcelana marki Karolina oferowana jest zarówno w całych zestawach, jak i na sztuki, jednak dużo korzystniej wychodzi kupno całego garnituru.

przykład kompletu porcelany Karolina ze sklepu online Witek

Warto jednak przemyśleć czy zamierzamy z porcelany korzystać od wielkiego święta czy zastawa ta ma być w częstszym użyciu. 

Jeśli decydujemy się na zakup porcelany z myślą o większych uroczystościach, warto wybrać zastawy większe, na 12 czy 18 osób, oraz takie, które zawierać będą również półmiski do serwowania sałatek czy przekąsek, wazy do zupy, sosjerkę, salaterki itp. W przypadku szczególnie uroczystych spotkań przydatne będą również specjalne, płytkie talerze do przystawek, porcelanowe karafki oraz kompotierki. Bardzo elegancko wygląda również porcelanowy serwis do kawy, pasujący do kompletu.