Na co zwrócić uwagę wybierając płytki heksagonalne?


Na rynku dostępnych jest bardzo wiele profesjonalnych firm, które oferują wysokiej jakości płytki heksagonalne. To właśnie szeroka i różnorodna oferta sprawia, że wiele osób ma duży problem, aby wybrać najlepsze płytki do swojego mieszkania. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, na które elementy warto zwracać szczególną uwagę podczas zakupów.

Jakość wykonania

Jak powszechnie wiadomo w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na jakość wykonania, a dokładniej mówiąc na materiał, z którego wykonane są płytki heksagonalne dostępne na www.home100.pl. Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście gresowe płytki ceramiczne, które dostępne są w wielu różnych rozmiarach i kolorach. Charakterystyczne sześciokątne wzory można znaleźć również w oryginalnych kolekcjach terakoty oraz klinkieru. Za modą na heksagony podążają także producenci płyt z betonu. Na półkach sklepowych dostępne są panele poliuretanowe i gipsowe w kształcie plastra miodu. Godna polecenia jest również oryginalna mozaika heksagonalna przygotowana z kamienia naturalnego albo betonu. Oferta heksagonalnych płytek jest bardzo szeroka, dlatego też każdy znajdzie idealne materiały do wykończenia ścian i podłóg.

Rozmiar ma znaczenie

Jeżeli chodzi o płytki heksagonalne to olbrzymią rolę odgrywa ich rozmiar. Pojedyncze płytki zazwyczaj nie mają wielkich wymiarów. Większość producentów oferuje standardowe płytki o wymiarach 15 x 17 cm albo 17,5 x 20 cm. Jeżeli chodzi o wielkość elementów mozaikowych to jest ona bardzo podobna do zwykłych mozaik montowanych na siatce. Większość mozaik ma wymiary około 30 x 30 cm.

Sposób układania

Wybierając heksagonalne płytki warto zwrócić uwagę także na sposób ich montowania. Sposób układania zależy nie tylko od rodzaju płytek, ale również od wzoru okładziny, którą chce się uzyskać. Szczególną uwagę należy zwrócić na kolor i wielkość spoin. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie montować płytki powinny skorzystać z fachowej pomocy specjalistów. Szerokość fug zawsze należy dobierać do wielkości płytek.