Z jakiego materiału ramy na plakat wybrać?

Wybranie porządnej ramki do plakatów wbrew pozorom nie jest prostym zadaniem zwłaszcza, że oferta na rynku jest naprawdę bardzo szeroka i różnorodna. Przy zakupach warto zwrócić uwagę nie tylko na design i cenę, ale również na jakość wykonania. Od materiału zależy nie tylko wytrzymałość ramy, ale również jej żywotność.

Modne i stylowe ramy aluminiowe

Aluminiowa rama na plakat to bardzo solidne i piękne rozwiązanie, dlatego też ramy tego typu cieszą się sporym zainteresowaniem. Obramowanie ram wykonane jest z wysokiej jakości profili aluminiowych, które mogą być dostępne w wielu różnych odsłonach. Aluminiowa ramka na plakat idealnie pasuje przede wszystkim do nowoczesnych pomieszczeń.

Ramy drewniane – co warto wiedzieć?

W tradycyjnych wnętrzach królują przede wszystkim drewniane ramki do plakatów, które prezentują się bardzo dostojnie. Drewno jest solidnym materiałem, dlatego też rama na plakat z niego wykonana będzie służyć nawet przez wiele długich lat użytkowania. Drewniana ramka doskonale nadaje się nie tylko do wieszania plakatów, ale również obrazów, dyplomów albo koszulek z autografami. Drewniane ramy doskonale pasują do stylu skandynawskiego, który w Polsce jest bardzo mody.

Moda na antyramy

Antyrama to bardzo charakterystyczna ramka na plakat, która cieszy się dużym zainteresowaniem. Antyramy nie posiadają obramowania i są dość tanie, dlatego też tak wiele osób decyduje się na ich zakup. Nowoczesne antyramy są bardzo lekkie i praktyczne. W dzisiejszych czasach antyramy wykorzystywane są nie tylko do wieszania plakatów, ale również certyfikatów, dyplomów i zdjęć. Godne uwagi są antyramy od renomowanych producentów, które wykonane są w całości z wysokiej jakości materiałów. Tanie antyramy mogą niestety bardzo szybko się zepsuć, dlatego też należy omijać je szerokim łukiem.