Jak bezpiecznie kupić mieszkanie od dewelopera?

inwestycja deweloperska - praca na budowie

Zakup mieszkania to jeden z najpoważniejszych kroków w życiu większości z nas. Co trzeba wiedzieć, by bezpiecznie kupić mieszkanie na rynku pierwotnym?

Po pierwsze lokalizacja

Kupno mieszkania to poważna inwestycja. Przed zawarciem umowy deweloperskiej warto dokładnie przyjrzeć się lokalizacji i sprawdzić, czy spełnia ona nasze wymagania.

Należy zwrócić uwagę, czy na osiedlu jest wszystko to, co jest niezbędne. Dla jednych klientów będzie to park, klub fitness, czy szkoła dla dziecka. Dla innych duży parking samochodowy, czy przychodnia. Każdy z nas ma inne wymagania, dlatego warto samemu rozejrzeć się po osiedlu i sprawdzić, jak dane osiedle wygląda.

Sprawdź od kogo kupujesz

Kupując mieszkania deweloperskie warto wnikliwie prześwietlić firmę deweloperską. To podstawa udanej transakcji. Wprawdzie ustawa deweloperska oraz rachunek powierniczy pomagają uniknąć utraty pieniędzy to jednak sprawdzenie dewelopera zaoszczędzi nam zdrowia i nerwów.

Sprawdzając dewelopera, warto poznać jego poprzednie inwestycje. Przykładem może być inwestycja Lokum di Trevi (Wrocław Krzyki). Oprócz zrealizowanych inwestycji warto również poznać opinię o deweloperze, dowiedzieć się od klientów, z wcześniej wybudowanych inwestycji, jak współpracuje się z deweloperem przy usuwaniu usterek, czy przy reklamacjach.

Sprawdź co kupujesz

Kupując mieszkania deweloperskie trzeba sprawdzić, czy działka, na której jest realizowana inwestycja jest własnością dewelopera, czy jest to użytkowanie wieczyste. Należy sprawdzić, czy działka lub budynek nie są obciążone hipoteką inną niż pod budowę.

Wszystkie te informacje można znaleźć w księdze wieczystej. Informacje można zweryfikować przez internet, nie wychodząc z domu.