Czy zakup mieszkania od dewelopera to dobry pomysł?

panorama Wrocławia

Zakup mieszkania to bardzo poważna decyzja, która nie powinna być podejmowana z dnia na dzień. Jak wiadomo na rynku dostępnych jest wiele firm deweloperskich zajmujących się sprzedażą mieszkań we Wrocławiu jak i tych, które pośredniczą w sprzedaży nieruchomości używanych. Nie będzie dla nikogo zaskakującą informacją, że wiele osób skłania się ku zakupowi mieszkań nowych. Sporą grupę tworzą również ci, którzy preferują mieszkania używane. Oczywiście wszystko zależy od preferencji danej osoby, jednak warto rozważyć wszystkie możliwości, aby dokonać wyboru mieszkania, które w stu procentach będzie spełniało nasze oczekiwania.

Mieszkania od dewelopera – czy warto je kupować?

Tak naprawdę trudno jednoznacznie i stanowczo odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko zależy głównie od tego o jakim deweloperze mowa. Na rynku dostępnych jest ich wielu z czego część niewątpliwie jest godna polecenia, natomiast części z nich lepiej unikać, jeżeli nie chcemy zostać z kredytem i bez mieszkania. Jeżeli zdecydujemy się na nowe mieszkanie we Wrocławiu, sprawdźmy dokładnie dewelopera, który był odpowiedzialny za budowę inwestycji, w której się ono znajduje. Niewątpliwie warto kupić droższe mieszkanie od pewnego dewelopera, niż tańsze od tak zwanej „firmy kogucik”.

Wybór dewelopera – czym się kierować?

Podstawową zasadą jest sprawdzenie kondycji finansowej firmy deweloperskiej oraz stanu prawnego inwestycji, którą jesteśmy zainteresowani. Jeżeli samodzielnie nie potrafimy tego zrobić, skorzystajmy ze wsparcia firmy przeprowadzającej wywiad gospodarczy, która sprawdzi dla nas istotne kwestie, na podstawie których będziemy mogli podjąć ostateczną decyzję.